תעשיית המזון והממתקים

תעשיית המזון והממתקים היא ענף רחב וגדול בארץ.

ניתן למצוא היום בשוק מגוון עצום של חברות ומוצרים. המגוון הוא מבורך אם כי לעיתים מבלבל עבור הצרכן. לכאורה ניתן, לא פעם, למצוא מוצר כמעט זהה בייצור של כמה חברות שונות. לא פעם הצרכן אינו יודע להבחין בהבדלים הדקים (או לא) שבין המוצרים והחברות.

 

אותה גברת בשינוי אדרת?

 

כאשר אדם מן השורה ניגש לסופר כדי לערוך קניות, ברגע שייגש למי ממדפי מוצרי המזון השונים: עוגיות, חטיפים, ממתקים, ממרחים וכו' הוא עלול למצוא עצמו מבולבל ונבוך. המגוון הוא פשוט לא יאומן, את אותו המוצר ניתן למצוא ממספר חברות שונות על אותו המדף ממש. אך האם זה באמת אותו המוצר בדיוק?

 

איך בוחרים?

 

רבים מאתנו עורכים את ההשוואה קודם כל בהתייחס לפרמטר של המחיר. אך ישנם פרמטרים נוספים וחשובים שצריך לקחת אותם בחשבון. כגון: תכולה- כמה מכילה כל אריזה? לפעמים מוצר רק נראה זול יותר אך למעשה מכיל פחות בכל אריזה. דבר נוסף שכדאי לבדוק זה רכיבים-  מה מכיל המוצר? האם באמת זה מה שתכננו לקנות או שלמעשה הרכיבים הללו לא משרתים את מטרתנו. עוד עניין משמעותי הוא תוקף-  תאריך התפוגה של המוצר. לא פעם עורכות רשתות השיווק מבצעים על מוצרים שתוקפם עומד לפוג בקרוב.

 

הרי אין לזה סוף

 

אם אכן בכל פעם שנערוך קניות נעמוד ליד כל אחד מן המדפים ונבחן כל אחד מהמוצרים לעומק, הקנייה תימשך שעות רבות.

אז מה עושים? חשוב ללמוד ולזכור עם הזמן שמות של מפעלים ומשווקים אשר הסחורה שלהם  היא איכותית ובמחירים הוגנים. לכל מוצר צריכים להיות "אבא ואמא". כאשר המוצרים מיוצרים ומשווקים על ידי חברות ומפעלים המכבדים את עצמם ואת ציבור לקוחותיהם, על פי רוב הם יהיו טובים ומוצלחים.

לקריאה נוספת: על שיווק מזון וממתקים 

053-9345722